Gdzie na wesele? Oto kilka sprawdzonych pomysłów w centrum Warszawy.  Ulubione bo chyba najczęstsze, a przy okazji jedno z najlepiej sprawdzających się. Lista jest zdecydowanie nieobiektywna, bo połączenie Św. Anna lub Pałac ślubów / Pałac Prymasowski zdarza mi się najczęściej i bardzo je lubię także z czysto osobistych i logistycznych pobudek.

Ślub Kościelny czy cywilny? Pałac ślubów na Starówce i Kościół św. Anny

Akademicki Kościół świętej Anny to wymarzone miejsce na  ślub kościelny.

Jest to miejsce położone w samym centrum stolicy, z wejściem bezpośrednio od strony Krakowskiego Przedmieścia. Po drodze mamy piękny widok na  panoramę Warszawy w stronę Pragi, w tym na Stadion Narodowy.

Ślub i wesele w centrum Warszawy - kościół św. Anny, Pałac Ślubów, Pałac Prymasowski 7

Zwolennicy ślubów cywilnych często wybierają Pałac Ślubów przy Placu Zamkowym w w Warszawie.

Od poprzedniego oddalony zaledwie o 300 metrów, czyli o niecałe 5 minut drogi piechotą. Oferuje wiele sal, rozmieszczonych na 2 piętrach. Przez niektórych fotografów uważany za dość trudne miejsce do pracy ze względu na beżowy kolor ścian. Ale zapewniam, że dobry fotograf sobie z tym poradzi. Trudniejsza nieco jest obróbka zdjęć,  gdzie Panna Młoda stoi twarzą do okna, a Pan Młody do ściany. Ale i z tego można kreatywnie wybrnąć przed dokładny retusz, lub przez wykonanie tej części zdjęć w tonacji czarno – białej.

Kolejnym plusem przy tych lokacjach, jest bliskość Ogrodu Krasińskich, który, w połączeniu z Warszawską Starówką jest wspaniałym miejscem na sesję ślubną. Niektórzy wolną, by odbywała się ona w dniu ślubu. Często zdarzało mi się umówić na spacer z Parą Młodą w Ogrodzie Krasińskich, który kończył się zaraz obok – właśnie w Pałacu Ślubów.

Wesele w Hotelu Bellotto

Wesele w Hotelu Bellotto to jedno z piękniejszych przeżyć, jaki mogą Cię spotkać. Piękne miejsce, piękne sale i to w dodatku w samym centrum Warszawy.

Tylko kilka kroków dzieli nas od dwóch poprzednich lokalizacji, czyli od Pałacu Ślubów oraz Kościoła św Anny.

Inne piękne lokalizacje na ślub w bezpośredniej okolicy to kościół Franciszkanów na tej samej ulicy Senatorskiej oraz kościół Św. Krzyża. Kilka zdjęć ze ślubu w tym przepięknym, jasnym kościele możecie znaleźć poniżej (wraz z linkiem do całości materiału).

Dodatkowym bonusem jest możliwość zrobienia sesji ślubnej w jednym z najpopularniejszych miejsc, czyli na przepięknej Warszawskiej Starówce, z wszystkimi jej magicznymi zaułkami jak Kamienne Schodki, Zamek Królewski, Piwną, i oboma Dunajami. Wielkie zalety samego Pałacu Prymasowskiego to

  • lokacja z duża ilością sal przystosowana do organizacji imprez o największej randze
  • wspaniała kuchnia
  • i aż 5 gwiazdek

Całe wesele w hotelu Bellotto możecie obejrzeć tutaj. Mam nadzieję, że przekona Was to do organizacji Waszej imprezy w tym pięknym miejscu.

A wracając do samych ślubów, zapraszam do obejrzenia jednego z moich ulubionych zdjęć z hotelu Bellotto w Pałacu Prymasowskim.

Co to znaczy że hotel jest pięciogwiazdkowy?

Dla ciekawskich, to, że hotel jest pięciogwiazdkowy, oznacza że każdy pokój ma pełne wyposażenie, w tym na przykład fotele wypoczynkowe i miejsce do pracy. „Gwiazdkowość” reguluje też takie czynniki jak ilość gniazdek elektrycznych, telefon i tv, materiały piśmiennicze i do czyszczenia odzieży, igielnik, suszarka do włosów i sejf. Pokoje muszą mieć też mieć odpowiednią powierzchnię. Z tego co pamiętam, jest to 15 metrów przy „jedynce” i 18 przy „dwójce”. Inne wygody „pięciogwiazdkowców” to na przykład możliwość zamówienia gorących napojów przez całą dobę czy aperitif-bar a także przynajmniej dwa rodzaje odnowy biologicznej.

To wbrew pozorom ważny szczegół, bo jeżeli w hotelu mieszkają goście weselni, to zapewne docenią możliwość skorzystania z odnowy biologicznej po nocy obfitującej w dynamiczne tańce i weselne atrakcje.


0 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *